.

.

Полупроводник ладилник, DC 12V 6 чип полупроводник машина ладилник за ладење на воздухот за ладење на воздухот

Полупроводник ладилник, DC 12V 6 чип полупроводник машина ладилник за ладење на воздухот за ладење на воздухот

DEN 996.80
Залиха
Достапно за нарачка

Пакетот вклучува само ладилник, други додатоци не се вклучени (Список на пакети : 1xcooler). Не приклучувајте напојување без циркулација на вода за дисипација на топлина. Ве молиме, дозволете мала грешка поради рачно мерење. Ви благодариме за вашето разбирање. 【Уред за ладење на воздухот】 Уред за ладење на воздухот, не се користи за ладење на водата, туку за дисипација на топлина со помош на циркулација на вода. Application Application】 Систем за ладење Полупроводник за ладење ладилник DIY комплет може да се користи во ладење на мал простор, климатик за миленичиња, учење на принципот на ладење на полупроводници и многу повеќе. 【Ефект на ладење】 Ефектот на ладење зависи од големината на просторот за ладење, температурата на околината, топлинската изолација, заптивката и сл. 【Едноставна структура и лесна за употреба】 едноставна структура, но добра практичност. 【Уред за ладење на воздухот】 Уред за ладење на воздухот, не се користи за ладење на водата, туку за дисипација на топлина со помош на циркулација на вода. Application Application】 Систем за ладење Полупроводник за ладење ладилник DIY комплет може да се користи во ладење на мал простор, климатик за миленичиња, учење на принципот на ладење на полупроводници и многу повеќе. 【Ефект на ладење】 Ефектот на ладење зависи од големината на просторот за ладење, температурата на околината, топлинската изолација, заптивката и сл.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат