.

.

5д дијамантски комплети за сликање Возрасни плажа конч школка везење вкрстено бод DIY дијамантски сликарство мозаик rhinestone почетник целосен комплет за вежбање DIY HOME W

5д дијамантски комплети за сликање Возрасни плажа конч школка везење вкрстено бод DIY дијамантски сликарство мозаик rhinestone

DEN 223.84
Залиха
Достапно за нарачка

【Боја со комплет за дијаманти】 Овој комплет за дијамантска уметност за возрасни е 100% полни дијаманти, целосната вежба дијамантска слика е направена од дијамант со тркалезна смола со повеќе аспекти - кои се светло обоени, сјајни и нежни и можат да создадат истакнато чувство за положување Ние нудиме дополнителни 30% од вежбите за секоја боја за да се осигурате дека можете успешно да ја завршите целата сложувалка со дијамантска уметност. 【HD платно и супер лепливи】 Нашите уметнички комплети на нашите накит со HD печатено платно, исклучителна текстура, без набори, јасни броеви и симболи се полесни за читање. Дното на лепак со висока јачина и пластичниот заштитен филм ја одржуваат сликата леплива и осигурете се дека дупчените мониста се цврсто прикачени на платното и не се лесни за паѓање. 【Вежби со пенливи смола】 Откако дијамантските мониста ја покриваат целата шема на мозаик, сјаејќи во светлината. Комплетот за сликарство на скапоцени камења може да се зачува многу години без да згасне, јасни броеви и симболи се полесни за читање, едноставни и лесни за учење, нема потреба од какво било рачно искуство и вештини за сликање можат лесно да исполнат прекрасно уметничко дело, и стари лица, деца или почетниците се многу соодветни. 【Опуштете го вашиот стрес】 Да се ​​направи мозаик комплет за монисти мозаик е релаксирачки и емоционално прилагодување што помага во намалувањето на стресот и вознемиреноста додека стекнете чувство за достигнување и среќа. Сликарството со дијаманти на DIY не само што може да ја стимулира имагинацијата и креативноста на децата, да ја подобри перцепцијата на бојата и практичните вештини, туку и да им помогне на старите лица да се ослободат од здодевноста и да уживаат во забавата за правење. 【Совршена декорација и одлични подароци】 DIY дијамантски сликарство повеќе тродимензионално и реално од другите декоративни слики, совршени за украсување на вашата дневна соба, спална соба, студија, канцеларија или кој било стил на украси што сакате да одговарате, да додадете уметнички вкус. Исто така е одличен избор за подароци за себе, пријатели и семејство на родендени, празници или годишнини. 【Боја со комплет за дијаманти】 Овој комплет за дијамантска уметност за возрасни е 100% полни дијаманти, целосната вежба дијамантска слика е направена од дијамант со тркалезна смола со повеќе аспекти - кои се светло обоени, сјајни и нежни и можат да создадат истакнато чувство за положување . Ние нудиме дополнителни 30% од вежбите за секоја боја за да се осигурате дека можете успешно да ја завршите целата сложувалка со дијамантска уметност. 【HD платно и супер лепливи】 Нашите уметнички комплети на нашите накит со HD печатено платно, исклучителна текстура, без набори, јасни броеви и симболи се полесни за читање. Дното на лепак со висока јачина и пластичниот заштитен филм ја одржуваат сликата леплива и осигурете се дека дупчените мониста се цврсто прикачени на платното и не се лесни за паѓање. 【Вежби со пенливи смола】 Откако дијамантските мониста ја покриваат целата шема на мозаик, сјаејќи во светлината. Комплетот за сликарство на скапоцени камења може да се зачува многу години без да згасне, јасни броеви и симболи се полесни за читање, едноставни и лесни за учење, нема потреба од какво било рачно искуство и вештини за сликање можат лесно да исполнат прекрасно уметничко дело, и стари лица, деца или почетниците се многу соодветни. 【Опуштете го вашиот стрес】 Да се ​​направи мозаик комплет за монисти мозаик е релаксирачки и емоционално прилагодување што помага во намалувањето на стресот и вознемиреноста додека стекнете чувство за достигнување и среќа. Сликарството со дијаманти на DIY не само што може да ја стимулира имагинацијата и креативноста на децата, да ја подобри перцепцијата на бојата и практичните вештини, туку и да им помогне на старите лица да се ослободат од здодевноста и да уживаат во забавата за правење.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат