.

.

Proxxon 38520 Делта Сандер Ози/Е зелена

Proxxon 38520 Делта Сандер Ози/Е зелена

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Тивка, прецизна и без вибрации за употреба без замор Мала тежина и тенок дизајн, без воопшто да се компромитираат перформансите. Алатки за прецизност со висок квалитет. Вклучени компоненти : Случај. Тивка, прецизна и без вибрации за употреба без замор. Мала тежина и тенок дизајн, без воопшто да се компромитираат перформансите. Алатки за прецизност со висок квалитет. Вклучени компоненти : Случај. Опис на производот за површини за пескарење во многу тесни места, на пр. агли, страни и пристапни области. Осцилирачкото движење обезбедува тивка работа и исто така го олеснува сечење, намалување на намалувањето и пополнување! Променливата брзина обезбедува точна брзина за секој материјал. Специјален, избалансиран, низок бучава DC мотор со голем животен век. Главно куќиште на стаклена влакна засилен полиамид. Комплетирано со 4 дискови за пескарење (2x 80 решетки, 1x 150 решетки и 1x 240 решетки). Доаѓа во атрактивен случај, како што е опишано десно. Срцето на нашите алатки за прецизност на микроот за 115 V : Директен струја (DC) специјален мотор. Технички податоци : Волти 110 - 120 V AC, 60 Hz; Макс. Моќност 1/8 HP (100 W); Брзина 3.000 - 10,000 осцилации/мин; Должина 9 "(230мм); тежина 1,2 lb (550g); димензии на плочата за пескарење 2 1/2" x 2 1/2 "x 2 1/2" (65 x 65 x 65mm) од производителот Proxxon detail Sander Ozi 115/ Е е решението за фино пескарење, завршна обработка, полирање, дебагирање, грубо, боење или отстранување на силикони, како и сечење.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат