.

.

СП-1523 мелница за умирање со мала брзина, дијаметар на Колет Чак 0,2 инчи

СП-1523 мелница за умирање со мала брзина, дијаметар на Колет Чак 0,2 инчи

DEN 3212.64
Залиха
Достапно за нарачка

Дијаметар на колекции : 0,2 инчи (6 мм) Брзина на оптоварување : 3800 вртежи во минута. Потрошувачка на воздух : 0,4 кубни стапки (0,4 м3/мин). Вкупна должина : 7,6 инчи (192 мм); Тежина : 24,3 мл (720 g). Поставување на црево : 1/4 "npt. [Користете] Излупете ја двостраната лента на налепници и трговски центри за лепење на насликани површини. Пердувска допир на рачката за лесно контрола на брзината според материјалот што се заостри. Дијаметар на колекции : 0,2 инчи (6 мм) Дијаметар на зафат : 1,7 инчи (42 мм) брзина на ротација на оптоварување (РПМ) : 3,800 употреблив притисок на воздухот : 0,62 (MPa) : 0,62 потрошувачка на воздух : 0,4 кубни стапки во минута Влез на црево : 1/4 "NPT Заден издув Вкупна должина : 7,6 инчи (192 mm) Тежина : 24,3 мл (720 g).

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат