.

.

Morse WSAB751500 Auger Drill Bit со дијаметар од 1-1/2-инчен и долг 7-1/2-инчи, мулти, една големина

Morse WSAB751500 Auger Drill Bit со дијаметар од 1-1/2-инчен и долг 7-1/2-инчи, мулти, една големина

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Точка за завртки за само-хранење за без напор здодевно Двоен дизајн на флејта за брзо отстранување на чипови и помалку чистење на малку. Resharpendable Edge овозможува брзото допирање на допир да го одржуваат работ и живот на бит. 7/16-инчен Брза промена Шанк дозволува употреба со брза промена Чак. За употреба на дрво и вградено со нокти. Точка за завртки за само-хранење за без напор здодевно. Двоен дизајн на флејта за брзо отстранување на чипови и помалку чистење на малку. Resharpendable Edge овозможува брзото допирање на допир да го одржуваат работ и живот на бит. 7/16-инчен Брза промена Шанк дозволува употреба со брза промена Чак. За употреба на дрво и вградено со нокти. Премиум линијата на M. Morse на двојни флуитирани аугерски парчиња обезбедува одлична длабока здодевна опција во апликациите за дрво и вградено со нокти. Сите битови на Морс Аугер имаат точка за завртки за само-храна за без напор, покрај двојниот флут дизајн за брзо отстранување на чипови.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат