.

.

Uxcell 50pcs 100 ом отпорник, 3W 5% толерантни отпорници на јаглерод филм, 4 бендови за електронски проекти и експерименти со DIY

Uxcell 50pcs 100 ом отпорник, 3W 5% толерантни отпорници на јаглерод филм, 4 бендови за електронски проекти и експерименти со DIY

DEN 163.04
Залиха
Достапно за нарачка

Како отпорник од типот на фиксна форма, отпорниците на јаглерод филмот се дефинитивно компонента за најдобра цена-ефективност и за DIY експеримент и за инженерски проект Зголемувањето на температурата ќе ја намали отпорноста на овој отпорник заради неговиот висок негативен коефициент. Отпорот на Uxcell го исполнува стандардот EIA. Првите два бендови за отпорност на отпор, еден мултипликатор и еден опсег за толеранција. За да се разликува лево од десно, постои јаз помеѓу децималниот мултипликаторски опсег и опсегот на толеранција. Код во боја : кафеав, црн, кафеав, златен тон (100 ом, 5%), вкупно 50 парчиња. 3 вати отпорник на филм со јаглерод со толеранција +/- 5% (Ј) за повеќето општа употреба. Четири опсези Стандарден код за боја на ОВIAС. Типичен оска олово со низок шум и високи перформанси. CF отпорник би бил сигурна компонента за електронски проекти и програма за тестирање. Код во боја : кафеав, црн, кафеав, златен тон (100 ом, 5%), вкупно 50 парчиња.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат