.

.

Одишабазар Керамички 6 Парчиња Кулхар Кулхад Чаши Традиционален Индиски Чај Чаша Сет од 12 Големо Многу

Одишабазар Керамички 6 Парчиња Кулхар Кулхад Чаши Традиционален Индиски Чај Чаша Сет од 12 Големо Многу

DEN 2384.00
Залиха
Достапно за нарачка

Димензија : Чаша : (Н * Диа) = (2Материјал : Каменина. Пиењето топол чај во пластични чаши може да предизвика болести смртоносни како ракот и да помогне во спречување на овој проблем. Регионална Специјалност : каменина сликарство работа Од Хурја. Количина на пакетот : 12 Постави многу на големо(Забелешка : Сет од 6 Кулхади). Димензија : Чаша : (Н * Диа) = (2.Материјал : Каменина. Пиењето топол чај во пластични чаши може да предизвика болести смртоносни како ракот и да помогне во спречување на овој проблем. Регионална Специјалност : каменина сликарство работа Од Хурја. Количина на пакетот : 12 Постави многу на големо(Забелешка : Сет од 6 Кулхади). Послужете ги вашите гости во етнички стил и заработете восхит, со овој 6 парчиња Кулхар поставен од Етничката Приказна. Кулхар или Кулхад е традиционална рачка помалку чаша што се користи за пиење топли пијалоци во зима и ладни пијалоци во лето. Овој комплет е изработен од керамика и ќе го задржи својот изглед со години со многу мала грижа.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат