.

.

Божиќни етикети за шатори за храна - картички за место за Божиќ, картички за табели - совршени за картички за Божиќни места, табели за банкет, етикета за вклучена хра?

Божиќни етикети за шатори за храна - картички за место за Божиќ, картички за табели - совршени за картички за Божиќни места, табели

DEN 159.84
Залиха
Достапно за нарачка

✩ Може да добиете уникатно дизајнирани картички за шатори (25 пакувања), што може да ги задоволи приликите за општи партии Cards Картите за шатори се изработени од 300 грама обложена хартија, што е тешко и не бара рамка и може да застане самостојно; Со цел да се направи засилување на картичката за погодување, ние користиме висококвалитетна хартија за картички што може да се напише, што е уникатно и елегантно. ✩ Затворената големина на шаторната картичка е 2 "x3.5", а распространетата големина е 4 "x3. Тоа е привлечно и не зазема простор и е лесно да се напише. ✩ Може да користи напредна технологија за печатење за да печати богати и светли бои на висококвалитетен картон, а деталите се совршено претставени;. ✩ Може да добиете уникатно дизајнирани картички за шатори (25 пакувања), што може да ги задоволи приликите за општи партии. Cards Картите за шатори се изработени од 300 грама обложена хартија, што е тешко и не бара рамка и може да застане самостојно; Со цел да се направи засилување на картичката за погодување, ние користиме висококвалитетна хартија за картички што може да се напише, што е уникатно и елегантно. ✩ Затворената големина на шаторната картичка е 2 "x3.5", а распространетата големина е 4 "x3. Тоа е привлечно и не зазема простор и е лесно да се напише. ✩ Може да користи напредна технологија за печатење за да печати богати и светли бои на висококвалитетен картон, а деталите се совршено претставени;.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат