.

.

Kyapot Stylish, Arita Ware Goth Roll Arabesque чај во форма на U во форма на чај, чај од чај, јапонски порцелан за чај од чај/големина: 6,9 x 5,8 x 3,8 инчи, бр: 731672

Kyapot Stylish, Arita Ware Goth Roll Arabesque чај во форма на U во форма на чај, чај од чај, јапонски порцелан за чај од чај/големина:

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Порцелан Големина (cm) : 17. Материјал : порцелан. Земја на производство : Јапонија. Капацитет : 15,2 fl Oz (430 кубика). Првиот порцелан беше отпуштен во Јапонија пред 400 години. Почна да се бори и ги испроба сите видови и техники на порцелан, вклучувајќи слики во боја, брокадни раце и целадон. Тоа е историја на Арита Вер и е исто така историја на порцелан. Страста и технологијата на нашите претходи се пренесуваат и до денешно време.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат