.

.

Окулус потрага 2 Пристаниште за полнење за Oculus/Meta Quest 2, VR контролер и полнење за слушалки истовремено, со батерии за полнење, пристаниште за полнење, кабел за полнач

Окулус потрага 2 Пристаниште за полнење за Oculus/Meta Quest 2, VR контролер и полнење за слушалки истовремено, со батерии за

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

【Совршен дизајн】 Специјално дизајниран за Oculus Quest 2 Може да ги наполни и слушалките за виртуелна реалност Oculus Quest 2 и контролорите на допир во исто време, а исто така делува и како штанд за складирање за слушалките за виртуелна реалност Oculus Quest 2 и контролори на допир. (Наполнување на контролорот на допир бара професионална обвивка за батерии и батерии дизајнирани од нас). 【Лесен за инсталирање】 Стантот за полнење Oculus Quest 2 е опремен со USB-C магнетски интерфејс, заменете го професионалниот капак на батеријата и батеријата за контролорот, вметнете го USB-C магнетскиот интерфејс во Oculus Quest 2 и контролорот, Fix Поддршката за главата, контролорите на Oculus Quest 2 и 2 можат автоматски да се прикачат за да се наплатат лесно и брзо. 【Safe and efficient】Support fast charging, built-in smart chip, with multiple protection functions of overcurrent, overload, and overheating, the USB-C interface will charge the Oculus Quest 2 and the controller with 5.0 V 2 A output voltage and current, околу 3,5 часа целосно наполнет. 【Лесно складирање】 Можете исто така да го користите како штанд за чување на вашата потрага 2 и контролер, заштеда на простор и правење на вашиот Oculus Quest 2 да изгледа уредно. 【Пакетот вклучува】 Getе добиете пристаниште за полнење за Oculus Quest 2, 1 USB-C кабел, 4 USB-C адаптер, 2 капаци на батерии и 2 батерии за AA AA. 【Совршен дизајн】 Специјално дизајниран за Oculus Quest 2. Може да ги наполни и слушалките за виртуелна реалност Oculus Quest 2 и контролорите на допир во исто време, а исто така делува и како штанд за складирање за слушалките за виртуелна реалност Oculus Quest 2 и контролори на допир.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат