.

.

Пумпа за натопување на пумпа за леано железо од 1/3 HP, пумпа за леано железо од 3150 gph/ефлуентна пумпа со интегриран прекинувач за плови и 1-1/2 '' Проверете го вентилот

Пумпа за натопување на пумпа за леано железо од 1/3 HP, пумпа за леано железо од 3150 gph/ефлуентна пумпа со интегриран прекинувач

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

【Моќна пумпа за канализација】 Напон : 115 V/60 Hz; Коњска моќ : 1/3 HP; Должина на кабелот за напојување : 10ft; Макс Стапка на проток : 3150 галони на час;. 【Автоматско/рачно работење】 со интегрален прекинувач за плови за акција за автоматско работење; Активира кога водата ќе достигне прекинувач за плови, автоматско исклучување кога водата се спушта надолу. Автоматска работа, нема потреба рачно да се започне. 【Вградена заштита од преоптоварување】 Вградената автоматска заштита на термичко преоптоварување ќе го спречи моторот да се прегрее и гори. Кога пумпата е сува што работи, таа автоматски ќе се исклучи за да го заштити моторот. 【Стандардна големина】 1-1/2 '' NTP се распаѓа, одговара на сите пиедестални и потопливи пумпи за отпадни води со цевки за празнење 1-1/2 ". Пумпа за отпадни води. 【Моќна пумпа за отпадни води】 Напон : 115 V/60 Hz; моќност на коњи : 1/3 HP; Должина на кабелот за напојување : 10ft; Макс. Проток на проток : 3150 галони на час;.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат