.

.

Прилагодливо Работно Капаче Со Копче, Работна Капа Лента За Потење, Шаблони За Риби Со Шарени Влакна Со Лак

Прилагодливо Работно Капаче Со Копче, Работна Капа Лента За Потење, Шаблони За Риби Со Шарени Влакна Со Лак

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Мек Материјал - хируршка капа користете хуманизиран дизајн и изберете мек, удобен, пријателски за кожата, лесен полиестер што дише Капачето за чистење е супер растегливо што нема да ви предизвика главоболка. Можете лесно да го носите ова 14 часа директно. Оваа работна капа ги прави вашите долги работни денови многу поудобни.Косата со лак е изработена од полиестер, гумена лента. Содржи Коса - оваа буфантна капа ја покрива косата и останува на место дури и кога сте активни и носите штит за лице.Има многу малку лизгање, без влакна што ви се лизгаат во лицето.Вие не ќе треба да се прилагоди копчиња шапка на целиот ден. Одговара на секоја глава - не е премногу голема и одговара на секоја глава совршено, овие прилагодливи работни капачиња имаат одличен еластичен завој на задната страна и дизајнот на копчињата, можете едноставно да ја прилагодите затегнатоста за да се вклопите во различни форми на глава и типови коса на мажи и жени. Дизајн На копчиња И Дизајн На Лента за Пот : можете да ги закачите ремените на копчињата наместо на ушите, што може да ви обезбеди поудобен начин за носење маска.Ублажете ја болката во ушите.Лента за потење преку челото што може брзо да го апсорбира целото потење за да го одржува челото чисто суво и свежо долго време. Широко Апликации : Нашата работна капа е широко користена во секојдневниот живот,како што се спа за убавина, теретана, готвач, нега на лице, заштита на домот, готвење и друга работа. Може да работи како хируршка капа, капа за хирург, капа за чистење анестезија, ноќна капа, шамија, исто така одличен подарок за медицински сестри, стоматолог, пациенти, готвачи, колеги, пријатели, членови на семејството итн. Стил : Унисекс Работна капа со лак коса крцкава.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат