.

.

ЏЕЛИФИ Бакар Јагја Хаван Кунд Лажица Агнихотра Хом кунд Поџан Намена, Индиска Културна Религиозна Ставка, Долга 16 Инчи Прибл

ЏЕЛИФИ Бакар Јагја Хаван Кунд Лажица Агнихотра Хом кунд Поџан Намена, Индиска Културна Религиозна Ставка, Долга 16 Инчи Прибл

DEN 415.84
Залиха
Достапно за нарачка

Спецификација : Материјал : Чист Бакар, Висина : 16 Инчи, Ширина : 1,2 Инчи, Тежина : 50 Грама Хаван Кунд Лажица е еден Од најважните делови за ritual.It многу света градба од каде огнот ги пренесува сите наши молитви на различни божества. Лесен за употреба и изведување на светиooуали на поја. Структурата на самиот хаван кунд генерира енергија за извршување наitуалите. Направено според автентична ведска наука во бакар. Овој хаван може да се користи во домови, храмови, верски церемонии. Достапно во различни големини хаван е свет fireуал на пожар направен во хиндуистичката традиција. Тоа е богослужба составена од бакар. Некои шуми, дуп, џи се изгорени во овој хаван кунд. Обезбеден е со две бакарни рачки лесни за држење и префрлување на хаван кунд од едно на друго место. Има рамно дно што може лесно да се постави на рамна површина. Совршено место за богослужба, како и специјални прилики/ фестивал.Ова е традиционален контејнер направен од бакар метал. Изгледа многу убаво и културно етничко. Спецификација : Материјал : Чист Бакар, Висина : 16 Инчи, Ширина : 1,2 Инчи, Тежина : 50 Грама. Хаван Кунд Лажица е еден Од најважните делови за ritual.It многу света градба од каде огнот ги пренесува сите наши молитви на различни божества. Лесен за употреба и изведување на светиooуали на поја. Структурата на самиот хаван кунд генерира енергија за извршување наitуалите. Направено според автентична ведска наука во бакар.

Карактеристики на предлогот

Material:
Pure Copper, Height

Купувачи како што избираат