.

.

Каса Виеја 52 Орб Модерен Индустриски Внатрешен Надворешен Тавански Вентилатор СО ЛЕД Светло Масло Нанесуваат Бронзено Кафеаво Матирано Стакло Кафез Влажно Оцене?

Каса Виеја 52 Орб Модерен Индустриски Внатрешен Надворешен Тавански Вентилатор СО ЛЕД Светло Масло Нанесуваат Бронзено Кафеаво

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

52 " сечилото распон Теренот на сечилото од 12 степени. 153 х 15 големина мотор. Светлината е висока 12 1/2" широк х 9". Крошна е 3 1/2" висока х 5 1/4 " широк. Светлината доаѓа со една средна основна сијалица ПРЕДВОДЕНА од 8,8 вати. 800 лумени, 2700 температура на бојата. Масло-нанесуваат бронзена завршница мотор. Пет нафта-нанесуваат бронзени СТОМАЧНИ ножеви. Светло во кафез со матирано стакло. УЛ наведени за надворешни влажни локации. Не е погоден за локации во влажна клима со изложеност на солена вода. Повлечете синџир таванот вентилатор операција. 5 " вклучена е даунрод. Висината на вентилаторот е 12 1/2" таванот до сечилата, 14" таванот до дното на куќиштето на прекинувачот (со 5" надолу). Чиста и облога и совршен натпревар за широк спектар на стилови на декор, топчето од вентилаторите На Таванот Каса Виеја има Мотор Каса кој ќе обезбеди долгогодишна употреба без проблеми. Овој вентилатор доаѓа во убав бронзен завршен мотор со масло со соодветни сечила.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат