.

.

Костуми за птици, 4 Парчиња Дрвени Играчки За Птици Луонфелс, Шарени Птици Стојат За Птиците Да Стојат, Да Спијат и Да Џвакаат Од Мохерн

Костуми за птици, 4 Парчиња Дрвени Играчки За Птици Луонфелс, Шарени Птици Стојат За Птиците Да Стојат, Да Спијат и Да Џвакаат Од Мохерн

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Овие прекрасни костуми за птици ќе бидат најдобри подароци за брановидни папагали, набавете ги за вашите птици! Природно дрво и нерѓосувачки челик и бои за јадење форма на играчки. Изработени од безбедни материјали без штетен гел во боја, играчките кокатиел во куќите за птици за надвор се безбедни за птиците. Лесниот мирис на играчките за птици е мирисот на природно дрво и е безопасен за домашните миленици. Играчката кокатиел особено одговара на жив лорикет, сончев папагал, какадиел, брановидни папагали, какаду итн. Не многу одговара на големите птици како mac или Африканско сиво. Добро е за здравјето на птиците да чистат играчки за птици најмалку еднаш месечно. Само отстранете ги костурите за птици од кафезот, користете четка за чистење играчки за птици и оставете ги играчките од папагалот да се исушат на сонце. Платформа : 5 * 3,5 инчи. Моларен Стап : 5,5 * 0,6 инчи. 2 * платформа со 4* крило ореви и 4* подлошки. 2* моларен стап со 2* навртки за крилја и 4* подлошки. МАТЕРИЈАЛ : птичјиот костур луонфел со мирис на светло дрво изработен од природно дрво и нерѓосувачки челик е безбеден за птиците. КВАЛИТЕТ : дебело дрво и крилната навртка ги прават птичјите играчки поцврсти и потрајни и овие птичји играчки особено одговараат на папагал, кокатиел, брановидни папагали и други миленичиња со слична големина. ТРИМ : папагалските играчки со светла боја во кафези за птици за папагали привлекуваат птици да џвакаат, им помагаат на пријателите со пердуви да ги преобразат и условат клуновите. ГОЛЕМИНА : постојат 2 вида играчки за падобран луонфелс, големината на платформата е 5 * 3,5 инчи, а големината на моларниот стап е 5,5 * 0,6 инчи, одговараат на мали и средни птици. СОВЕТИ : овие костуми за папагали може да имаат мал мирис кога ќе го отворите пакувањето за прв пат, препорачуваме да го ставите на проветрено место 48 часа пред употреба.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат