.

.

Диксон ДМ26 Цинк Позлатени Челик Стебло/Вода Фитинг, Мендер, 2 Црево Проект Бодликава

Диксон ДМ26 Цинк Позлатени Челик Стебло/Вода Фитинг, Мендер, 2 Црево Проект Бодликава

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Црево менувач за поправка на црева Се поврзува со црево на двата краја. Цинк обложен челик за поголема отпорност на корозија од неплатен челик. Бодликава фитинг за цврста печат на црева. Не за компресивни производи како што се воздух, азот или пареа. Оваа Монтажа на црево за мендер Од Серијата диксон дм е изработена од челик обложен со цинк и е погодна за поправка на скршено црево. Овој менувач на црево има бодликави краеви за да создаде цврста заптивка на цревото кога се користи со стегач за црево или ракав за стегање или обрач (не е вклучен). Изработен е од челик обложен со цинк за поголема отпорност на корозија од неплатиран челик. Не се препорачува за компресибилни производи како што се воздух, азот или пареа. Фитинзи за црева поврзуваат, контролираат, ја менуваат насоката и го прекинуваат протокот во системите за цевки и црева. Изработени се од месинг, нерѓосувачки челик, галванизиран челик и други материјали кои се спротивставуваат на корозија, притисок и абење. Фитинзите за црева имаат различни видови врски, вклучувајќи навој, бодликава, туркање за поврзување, суво исклучување и други, вклучувајќи ги и оние засновани на меѓународно прифатени спецификации.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат