.

.

Генерички 2008 до 2012 Година За Subaru FORESTER LED Светилка СО Би Ксенон Проектор ЛЕЌА PW

Генерички 2008 до 2012 Година За Subaru FORESTER LED Светилка СО Би Ксенон Проектор ЛЕЌА PW

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Може да се користи Во Субару форестер 2008-2010 Година Осигурајте се дека е недопрена пред да ја потпишете. Во спротивно, нема да има гаранција против превозот. Светилките за глава имаат објектив на проекторот и светлината ќе биде добро фокусирана. И тоа може да обезбеди многу повеќе заштеда на енергија возење состојба. ЛЕР ќе остане кул ситуација и подолг животен век без избледување на бојата. Лесна инсталација(се препорачува Професионална инсталација).Инсталиравме халогена сијалица во нејзиното долго светло, И нема сијалица во нејзиното средно светло. Купувачот треба сам да инсталира халогена сијалица или ксенонска сијалица. Тип На Сијалица Со Долго Светло : Модел H7; Тип На Сијалица Со Средно Светло : H7/D2 H Модел.Сите овие карлајт имаат исти врски и жици со оригинален автомобил.Сепак, некои од автомобилите се чувствителни, препорачуваме купувачот да ги инсталира овие фарови од професионален инсталатер. Погон на десната рака (волан Од Десната страна на Погонот На Левата рака на автомобилот(волан Од Левата страна На автомобилот Овие светилки за глава се дизајнирани за автомобили Со Кинеска Верзија (погон На Левата рака). Ние исто така можеме да ја измениме светлосната шема за да одговара на Десниот Погон овде во Кина со дополнителен надомест за тоа. Ако ви треба rhd верзија од нас,ве молиме испратете ни порака пред нарачката;или можете да го измените тоа на вашиот локален професионален пазар.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат