.

.

Креалити Оригинални Спрајт Екструдер Грејач Блок Комплет Висока Температура 260 € со Двојна Z-оска Со Олово Завртка, Метал Држач За Напојување И Степер Мотор

Креалити Оригинални Спрајт Екструдер Грејач Блок Комплет Висока Температура 260 € со Двојна Z-оска Со Олово Завртка, Метал Држач За Напојување

DEN 1.33
Залиха
Достапно за нарачка

●Блок За Грејач Од Не ' рѓосувачки Челик ● предностите на изолацијата од нерѓосувачки челик ја вклучуваат неговата способност ефикасно да изолира средини со висока температура, да ја заштити околината од ефектите на топлината ●Месинг млазница ● месинг млазницата има одлична топлинска спроводливост, ниско триење и издржливост. Брзо се загрева и одржува стабилна температура, што резултира со поконзистентен проток на влакно и подобрен квалитет на печатење. €Непречено Работење Q Надградба на единечна структура Z-оска на структура со двојна Z-оска, ќе го направи печатачот полесен за Израмнување, двата краја на X оската се креваат и спуштаат синхроно, што очигледно ја намалува тешкотијата и фреквенцијата на израмнување на креветот. €Зголемена Точност ● структурата На Двојната Оска Z го намалува бранувањето на слојот предизвикано од Вибрациите На Z-оската, избегнувајќи заостанување на влакното темелно, што ја подобрува стабилноста НА 3 D печатењето и ги зголемува перформансите на печатењето НА 3 D печатачот. ●Стабилни Перформанси● Во Споредба со Затворениот Ремен За Тајминг, овој комплет делови ЗА 3д печатач сѐ уште го задржува дизајнот на степер моторот за да обезбеди непречено функционирање на шипката за завртки.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат