.

.

Заменска батерија за електроника TOA TS-800, TS-802, TS-900, TS-901, TS-902 BP-900UL

Заменска батерија за електроника TOA TS-800, TS-802, TS-900, TS-901, TS-902 BP-900UL

DEN 0.67
Залиха
Достапно за нарачка

Капацитет : 1800m Ah / 1332 Wh, Напон : 7. Совршено одговара на вашата оригинална батерија TOA Electronics. Големина (во) : Должина : 2,83, ширина : 1,48, висока : 0,80. Произведени и тестирани според строги стандарди за контрола на квалитетот. Клетките од одделение А носи подолг живот : над 500+ циклуси, голема брзина и ефикасно полнење. Време на полнење : 2 ~ 5 ч. Сертифициран производ на CE, заштитувајќи ја вашата батерија од прекумерна полнење и прекумерно загревање, чувајте ја вашата камера напојувана. Опис Точка : Ли-Iон Сертификација на производи : CE Погоден бренд : TOA Electronics Применливи модели : TS-800, TS-801, TS-802, TS-900, TS-901, TS-902 CAPATION CAPATION (MAH) : 1800m Ah / 13,32 Стандарден капацитет на WH (MAH) : Номинален напон : 7.4 V Оперативна температура (Целзиусови) : 0 ~ 60 Температура на складирање (Целзиусови) : 0 ~ 40 Струја на полнење : 300 m Ah Погодни типови : Електронски Производ Време : 6 месеци без разлика дали може да се полни : Време на полнење на полнење : 2 ~ 5 H боја : должина (во) : 2,83 ширина (во) : 1,48 висина (во) : 0,80.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат