.

.

R1 концепти Предни сопирачки и ротори комплет | Предни подлошки на сопирачките | Ротори и влошки на сопирачките | Керамички влошки и ротори на сопирачките | одговара ?

R1 концепти Предни сопирачки и ротори комплет | Предни подлошки на сопирачките | Ротори и влошки на сопирачките | Керамички

DEN 10906.72
Залиха
Достапно за нарачка

За тешки, перформанси или кој било вид на возила кои бараат подобри перформанси на сопирањето, не можете да тргнете наопаку со серијата R1 Carbon Geomet Со супериорна заштита на корозија и засилено засилување на бучавата, серијалот за геомет на јаглеродот Р1 е изградена за да трае. Нашите високи леани за јаглерод се специјално дизајнирани за да ги подобрат карактеристиките на амортизација на бучава, сè додека ги обезбедуваат најдобрите во силата, стабилноста, издржливоста и перформансите. Зголемениот јаглерод, молибден и хром го прави совршен за употреба со какви било тешки/перформанси возила, стилови на возење и услови. Серијалот R1 Carbon Geomet е ротор на сопирачките по избор за оние на кои им треба малку повеќе перформанси од компонентите на сопирачките. Инженерски за само најдобри перформанси и издржливост, серијалот за геометри на јаглерод Р1 може да се пофали со многу долготрајна супериорна заштита од корозија преку својата специјална геометна завршница. Не само што оваа специјалност ја завршува секој ротор на сопирачката, туку и драстично го намалува времето на инсталација. Сите ротори на сопирачките на сопирачките R1 јаглерод геомет се дизајнирани за директно вклопување : не се потребни измени. Влошките на сопирачките секогаш треба да се заменуваат кога се заменуваат роторите. Одлично за : Цела цел, секојдневно. Одлично за : Дневни, улични перформанси. Одлично за : Дневен, лесен патека/митинг, влечење/влечење, надвор од патот, улични перформанси. Одлично за : Дневни, улични перформанси. Неуспехот за правилно одржување и замена на системот за сопирање на дискот на крајот ќе предизвика да пропадне вашиот систем на сопирачки - и тоа може да има катастрофални резултати. Неуспехот да ги смените влошките или роторите на сопирачките по потреба, исто така, ќе предизвикаат дополнително абење и оштетување на вашиот автомобил со текот на времето. Ние истуривме огромно време во истражувањето, производството и тестирањето на нашите производи за да се осигураме дека можат да им дадат на нашите клиенти перформанси што им се потребни. Замена на комплетот за комплет за сопирачките на сите-во-еден : Комплетот за предни и задни сопирачки на сериите на Елин доаѓа со (4) ротори на сопирачките со високи перформанси и (8) влошки за керамички сопирачки со ниска прашина. Ротори на сопирачките со високи перформанси : Направено од леано железо G3000 со Geo Spec Finish за крајна заштита од 'рѓа. Изградени со спецификации на О.М во умот, не е потребна измена. Крајната моќност на запирање : Дизајн на дупчење и дизајнирање на бројачи спречува пукање и градење, ја подобрува вентилацијата и ја расипува топлината. Наменето за помазно и потивко запирање, изградено за подолги, постојани перформанси на сопирањето.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат