.

.

Xieccx мини јога топки вежба пилатес топка терапија топка баланс топка топка баре опрема 1 парчиња за стабилност на домашен терен тренинг за физички тренинг физички т?

Xieccx мини јога топки вежба пилатес топка терапија топка баланс топка топка баре опрема 1 парчиња за стабилност на домашен терен

DEN 623.20
Залиха
Достапно за нарачка

Висок квалитет и професионална изведба - Изработено од мека, ниска, флексибилна, траен ПВЦ Теренско одделение со анти-пука и нелизга, може да остане еластична и незгодна во секое сложено држење. Топката со висока безбедносна фитнес е релативно безбедна при вежбање и не е лесно да се предизвика повреда. 9-инчен мултифункционален мини вежба за вежбање е погоден за сестри со долниот дел на стомакот со прекумерна тежина, раце и нозе. Фитнес топката има добра функција за обновување на повреди и рехабилитација (особено за 'рбетните и карличните вежби). Применливо за сите возрасни корисници и разновидни прилики-имплементираат флексибилност на луѓето, сила, рамнотежа, држење, кардиопулмонарна функција. За жените, долгорочната употреба може ефикасно да го направи вашето држење, форма совршени криви. За постарите лица, ефикасно е да се вежба 'рбетот.9-инчен мини јога топка е многу практична топка, компактен и преносен, можете да го однесете во теретана/патување/обука по своја волја. Метод на инфлација на топката со јога - Секој производ ќе биде опремен со надуена цевка, можете да го примените за лесно да ја пополните топката за јога со воздух. Забележете дека за подобро рециклирање со употреба, препорачуваме да пополните само 70% до 80% од воздухот. Загарантирано 100% задоволство - ако има проблем со топката за мини јога, PLS слободно контактирајте со нас по ваша погодност пред да оставите лош преглед, ние сме подготвени да ви дадеме целосна наплата или да ја обезбедиме новата замена. Јога топката е еден вид алатка за спортски топка која соработува со спорт и фитнес. Јога топката е изработена од мек ПВЦ материјал. Кога човечкото тело ќе контактира со тоа, надуената фитнес топка внатре ќе ги притисне сите делови на човечкото тело рамномерно за да произведе ефект на масажа. Има силна еластичност, што е корисно за промовирање на циркулацијата на крвта. Јога топката има многу предности, не само што може да ни помогне да го зајакнеме нашето тело ефикасно, туку има и ефект на губење на тежината, а овој метод на губење на тежината е особено погоден за жени, градење на телото, совршени и убави линии. Во споредба со традиционалната јога, „топката јога“ е поинтересна. Може да се користи за да се помогне во вежбањето на чувството за рамнотежа на телото, подобрување на контролата на мускулите и да се подобри флексибилноста и координацијата на телото. Додадете акција на топката за да го отежнете. Заосвечена површина - притисок и доказ за експлозија. Површината на сферата на топката е составена од безбројни мали меурчиња докажани од експлозија, примена на микро-порозна технологија за пенење. Интимен воздушен приклучок - Лесен за складирање и употреба. Ние специјално ја опремиме секоја топка со приклучоци за вентили и цевки за надувување, погодни за клиентите постојано да се надувуваат со употреба и складирање. (Забелешка : За да се избегне оштетувањето на сферата во транзит, го ослободуваме гасот во сферата пред да ја спакуваме топката за јога. По приемот на производот, можете да ја користите цевката за надувување за да ја надувате. 9 инчи Научен дизајн - Погоден за различни типови на тело. Дизајнот со дијаметар од 9 инчи е само погоден за големината на човечката дланка, лесен за употреба и задоволување на различни потреби. Заосвечена површина - притисок и доказ за експлозија. Површината на сферата на топката е составена од безбројни мали меурчиња докажани од експлозија, примена на микро-порозна технологија за пенење. Интимен воздушен приклучок - Лесен за складирање и употреба. Ние специјално ја опремиме секоја топка со приклучоци за вентили и цевки за надувување, погодни за клиентите постојано да се надувуваат со употреба и складирање. (Забелешка : За да се избегне оштетувањето на сферата во транзит, го ослободуваме гасот во сферата пред да ја спакуваме топката за јога. По приемот на производот, можете да ја користите цевката за надувување за да ја надувате. 9 инчи Научен дизајн - Погоден за различни типови на тело. Дизајнот со дијаметар од 9 инчи е само погоден за големината на човечката дланка, лесен за употреба и задоволување на различни потреби.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат