.

.

ВИПЦАР 22408 ТЕРМАЛНА ТЕРМАЛНА ФАН КЛУЧНА ЗА ТОЈОТА 2007-2020 ТУНДРА 4.6/5.7L, 2008-2019 SEQUOIA 4.6/5.7L, 2008-2020 Land Cruiser 5.7L, за Lexus 2008-2020 LX570, 2010-20202020 GX460

ВИПЦАР 22408 ТЕРМАЛНА ТЕРМАЛНА ФАН КЛУЧНА ЗА ТОЈОТА 2007-2020 ТУНДРА 4.6/5.7L, 2008-2019 SEQUOIA 4.6/5.7L, 2008-2020 Land Cruiser 5.7L, за Lexus

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

【OEM Fit & Заменете】 Компатибилен за Toyota 2007-2020 Tundra/2008-2019 Sequoia/2008-2020 Land Cruiser, за Lexus 2008-2020 LX570/2010-2020 GX460 Размена : 22408, 1621038071, 1621038071, 1621038070, 1621038070. Ве молиме користете Пронаоѓач на дел за да обезбедите апликација. 【Копчиња за тешки вентилатори】 Тешки спојки ќе заклучат 70-80% од брзината на вратилото кога се ангажирани, [нанесувајте се на сечилото на вентилаторот со теренот од 2 ½ ”или повеќе]. Ако е инсталиран погрешен тип на спојката на вентилаторот, вентилаторот може да се врти слободно, да предизвика лошо ладење или премногу бучно и да резултира во намалена километража или неуспех на спојката на вентилаторот. 【Real OE-Стандард】 Сите спојки на вентилаторот VIPCAR применети густини и подлабоки зрачени фининг дизајн за да се обезбедат перформанси, произведени од ISO/TS16949 овластен снабдувач на ОЕ, направени во согласност со меѓународните спецификации за производство на резервни делови за автомобилски делови, со цел да се намали бучавата, да се подобри моторната економија , и заштити го моторот од прегревање. Вистински исполнуваат или надминуваат OE стандардите. 【Строги екс-фабрички тестови】 Специјализирано тестирање што не е ограничено на брзина и или вибрации/издржливост/оптоварување на перформанси/високо-ниско ниво на замор/металографско откривање/машина за тестирање на спреј за сол/Пролетна затегнување и тест за компресија/машина за тестирање на компресија, Роквел/Бринел/ Тестер за цврстина на брегот, мерење на концентралата, тестирање на вртежен момент преку Интернет, итн. 【Гаранција и услуга】 Сите спојки на вентилаторот VIPCAR поддржани во гаранција од 2 години/30,000 милји. За какви било замени пред или после продажба или прашања за изведба или решенија, само испратете ни е-пошта и ние ќе обезбедиме професионален, пријателски и поддржувачки одговор во рок од 24 часа, ајде да го погодиме!. 【OEM Fit & Заменете】 Компатибилен за Toyota 2007-2020 Tundra/2008-2019 Sequoia/2008-2020 Land Cruiser, за Lexus 2008-2020 LX570/2010-2020 GX460. Размена : 22408, 1621038071, 1621038071, 1621038070, 1621038070. Ве молиме користете Пронаоѓач на дел за да обезбедите апликација. 【Копчиња за тешки вентилатори】 Тешки спојки ќе заклучат 70-80% од брзината на вратилото кога се ангажирани, [нанесувајте се на сечилото на вентилаторот со теренот од 2 ½ ”или повеќе]. Ако е инсталиран погрешен тип на спојката на вентилаторот, вентилаторот може да се врти слободно, да предизвика лошо ладење или премногу бучно и да резултира во намалена километража или неуспех на спојката на вентилаторот. 【Real OE-Стандард】 Сите спојки на вентилаторот VIPCAR применети густини и подлабоки зрачени фининг дизајн за да се обезбедат перформанси, произведени од ISO/TS16949 овластен снабдувач на ОЕ, направени во согласност со меѓународните спецификации за производство на резервни делови за автомобилски делови, со цел да се намали бучавата, да се подобри моторната економија , и заштити го моторот од прегревање. Вистински исполнуваат или надминуваат OE стандардите.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат