.

.

UNCASO YCB6H-63 3P Минијатурен Прекинувач Mcb Заштита од Преоптоварување 3poles Din Железнички Планината Кршење Капацитет 6A/10A/16A/20A/25A/32A

UNCASO YCB6H-63 3P Минијатурен Прекинувач Mcb Заштита од Преоптоварување 3poles Din Железнички Планината Кршење Капацитет 6A/10A/16A/20A/25A/32A

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Тип : YCB6 H-63, Спецификации : Номинална струја : 6 A/10 A/16 A/20 A/25 A/32 A име На Производот : dc минијатурен прекинувач . Користејќи го ова за контрола на напојувањето од батерија до инвертер во соларна мрежа надвор од мрежата system.It работи совршено за оневозможување на напојувањето или дејствување како краток заштитник за контролорот за полнење. Се користи за преоптоварување на линијата и заштита од краток спој; едноставен и удобен за употреба. Брзо затворање за да се обезбеди работа на оптоварување и да се продолжи работниот век. Примена : минијатурни прекинувачи се користат во системи за соларни панели, соларни и ветерни хибридни системи итн.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат