.

.

Јах Компас Тактички Рачен Компас Надворешна Алатка За Кампување Авантура За Преживување Пешачење Опрема За Туризам Додатоци За Риболов

Јах Компас Тактички Рачен Компас Надворешна Алатка За Кампување Авантура За Преживување Пешачење Опрема За Туризам Додатоци

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Овој лесен компас е дизајниран да се носи на зглобот, затоа е погоден за кампување, истражување и активности на отворено Лесен за читање, дизајнот со двоен дисплеј, опремен со страничен поглед и прозорци со врвен поглед во исто време, може да постигне ефективни отчитувања. Водоотпорен, вклучувајќи гумена нараквица и издржливо куќиште за компас, може да издржи секакви лоши временски услови. Основна опрема, брзи и точни отчитувања, сигурна ориентација на положбата. Најдобра Употреба : спортови на Отворено, кампување, пешачење, возење, авантура, преживување. Овој лесен компас е дизајниран да се носи на зглобот, затоа е погоден за кампување, истражување и активности на отворено.Лесен за читање, дизајнот со двоен дисплеј, опремен со страничен поглед и прозорци со врвен поглед во исто време, може да постигне ефективни отчитувања.Водоотпорен, вклучувајќи гумена нараквица и издржливо куќиште за компас, може да издржи секакви лоши временски услови.Основна опрема, брзи и точни отчитувања, сигурна ориентација на положбата.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат