.

.

Frl, 1/4 in. NPT, 60 cfm, 250 psi

Frl, 1/4 in. NPT, 60 cfm, 250 psi

DEN 715.20
Залиха
Достапно за нарачка

Севкупна висина : 9,95 in, Материјал за чинија : Метал со стакло од видување, Тип на мозоци : Прирачник Севкупна висина : 9,95 in, Материјал за чинија : Метал со стакло од видување, Тип на мозоци : Прирачник. Филтер/регулатор/лубрикатор, број на парчиња - третман на воздухот 2, големина на конекција - третман на воздухот 1/4 во NPT, MAX. Влезен притисок - Третман на воздухот 250 psi, опсег на прилагодување - Третман на воздухот од 5 до 150 psi, макс. Проток - Третман на воздух 60 CFM, Материјал за садови - Метал за третман на воздух со стакло од видување, рејтинг на филтрирање - Третман на воздухот 5 микрони, големина на сад - третман на воздух 3,5 мл, тип на лубрикатор вклучен микро -маст, макс. 175 степени F, прирачник за одвод, вкупна висина 9,95 во, целокупна ширина 5.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат