.

.

Lamotte 3027-G Lamotte Insta-тест бесплатни и вкупни ленти за тестирање на хлор, 0 до 10 ppm

Lamotte 3027-G Lamotte Insta-тест бесплатни и вкупни ленти за тестирање на хлор, 0 до 10 ppm

DEN 1.33
Залиха
Достапно за нарачка

Точки за мерење : 0, 0,25, 0,5, 1, 3, 5, 10 ppm Платформа за реагенси : ленти. Тест : Хлор, бесплатен и тотален. Опис : Бесплатни и вкупни ленти за тест на хлор, 0 до 10 ppm. Заштита на влага и брзи, сигурни резултати го прават Инста-тестот непобедлив систем за тестирање на квалитетот на водата. Едноставно натопете ги лентите за полистирен во примерокот на вода и споредете ја добиената промена на подлогата во боја во табелата во боја. Следете ги загадувачите за квалитет на водата со тестови за брзо место, удобно, тестирање на вода на лице место со светли бои што лесни за читање. Поп-врвна шишенце со десикантна лагер штити ленти од влага 25 ленти по шишенце.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат